Preparat na komary – jaki spray na komary wybrać?
Polska jest jednym z tych krajów, w których w okresie letnim ciężko jest opędzić się od różnego rodzaju owadów latających. Najbardziej uciążliwymi z nich są oczywiście komary, ze względu na to jak dotkliwie potrafią kłuć. Nikt też nie lubi raczej tego momentu, w którym leży wygodnie w łóżku, próbując zasnąć, gdy tu nagle słyszy komara przelatującego tuż przy uchu. Na drugim miejscu uciążliwości znalazłyby się pewnie muchy, tylko dlatego, że nie gryzą i łatwiej jest je zobaczyć ze względu na rozmiar. A to ułatwia pozbycie się ich własnoręcznie.
Ze względu na to, że owady latające są w Polsce tak powszechne, na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór różnego rodzaju środków na komary. Nazwa może być jednak myląca, ponieważ nie są to raczej środki na komary, czyli takie, które pozwalają się ich pozbyć, a raczej środki przeciw komarom, czyli odstraszające. Taki środek jest bezapelacyjnie bardzo przydatny w sytuacji, gdy chcemy wyjść na spacer ze względu na piękną pogodę za oknem. Jest gorąco, więc ubieramy spodenki, koszulkę na krótki rękaw i wychodzimy z domu. Jeśli nie użyjemy żadnego sprayu przeciw komarom, to bez wątpienia wrócimy do domu z bąblami po ukłuciach.
Jaki preparat na komary?
Jeśli wychodzimy na zewnątrz, to najpewniej użyjemy na sobie jakiegoś sprayu, wrócimy i będziesz się cieszyć, że nic nas nie pogryzło podczas spaceru. Pójdziemy się umyć, położymy się spać i usłyszymy, że po pokoju lata komar. W takiej sytuacji psikanie odstraszaczem już nic nie da, ponieważ komar może po prostu się schować, poczekać aż spray się rozwieje i znowu zaatakować. A nikt raczej nie chce iść spać, pachnąc sprayem. Z takiej sytuacji są dwa wyjścia – wstać, zapalić światło i pozbyć się uciążliwego owada własnoręcznie albo zapobiegać powstaniu takiej sytuacji.
Na rynku nie bez powodu można znaleźć szeroki wybór moskitier, które mają sprawić, że przy otwieraniu okna żadne owady nie dostaną się do środka. Nieraz jednak zdarza się, że wystarczą na chwilę otwarte drzwi, balkon, lub jakaś mała, niezauważalna szczelina, aby komary znalazły wejście do mieszkania i zaczęły denerwować lokatorów swoją obecnością. Dlatego nie ma pewności, że nawet mając odpowiednie zabezpieczenia, nie zastaniemy owadów w domu.
Najskuteczniejszy spray na komary w domu
Jest jeden specyfik, który nadaje się jednocześnie do pozbywania się komarów własnoręcznie oraz do zapobiegania ich pojawianiu się w mieszkaniu i jest to właśnie środek do zwalczania owadów. Taki spray nie tylko pozbywa się dorosłych osobników, ale także larw owadów. Dzięki temu preparatu można używać zapobiegawczo, ponieważ nie zawiera środków niebezpiecznych dla człowieka i nie wpływa swym działaniem na ssaki i ptaki. Można go stosować także doraźnie, gdy zauważymy owada w domu. Największym problemem zawsze jest trafienie komara packą na muchy, tak żeby ten nie zdążył nigdzie uciec i schować się na przykład za meblami, dlatego środek na komary w sprayu okazuje się być bardzo pomocny.
Jaki środek na komary wybrać?
Najlepszym wyborem powinien być właśnie spray, ze względu na prostotę użytkowania i szerokie zastosowanie. Zwykle jednak nie wiadomo, czy wybrany spray rzeczywiście jest środkiem owadobójczym, czy może tylko odstraszającym. Są nawet preparaty w sprayu, które z nazwy mogą brzmieć jak środki zwalczające komary, a zamiast tego służą uśmierzaniu uczucia bólu i swędzenia po ukłuciach komarów. Dobrze więc mieć pewność, że środek, który chcemy kupić, spełnia nasze wymagania.
Z pomocą w tej sytuacji przychodzi spray do zwalczania owadów latających z serii Vigonez Neptune, który zabija owady, będąc jednocześnie w pełni bezpiecznym środkiem dla ssaków i ptaków. Prosty w użytkowaniu, nie pozostawia śladów na meblach ani ścianach ze względu na bezbarwną formułę. Sprzedawany jest w poręcznych pojemnikach o pojemności 200 ml, a efekt jego działania potrafi utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Spray posiada specjalny wężyk zakończony dyszą – jego działanie jest dwa razy silniejsze od tradycyjnych form spryskiwania gdyż pozwala to na szybsze uwolnienie środka czynnego i zwiększenie ciśnienia spryskiwacza.