Jak znaleźć gniazda moli spożywczych i ubraniowych?
Mole spożywcze i ubraniowe to insekty, które chętnie zadomawiają się w naszych mieszkaniach, niszcząc odzież, a także sprawiając, że liczne produkty stają się niezdatne do spożycia. Ich obecność jest niezwykle uciążliwa, a pojawienie się ich w naszym domu nie ma wbrew pozorom żadnego związku z poziomem jego czystości i higieny. Mole mogą znajdować się w zakupionych przez nas produktach lub po prostu dostać się do wnętrza przez otwarte okna. Z tego powodu warto poznać skuteczne sposoby na to, jak sprawnie się ich pozbyć i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Jednym z najważniejszych zagadnień w tej kwestii jest to, jak znaleźć gniazdo moli ubraniowych bądź spożywczych.
Jak wygląda gniazdo moli spożywczych i ubraniowych?
Rozpoznanie gniazda moli spożywczych lub ubraniowych wymaga dużej spostrzegawczości, jednak warto wiedzieć, że rzadko kiedy mamy do czynienia jedynie z jednym takim gniazdem. Z tego względu dobrze jest posiadać także wiedzę na temat tego, jakie miejsca preferują te uciążliwe insekty. Wówczas możemy sięgnąć po skuteczny środek do zwalczania moli marki Vigonez, który świetnie działa zarówno w przypadku moli spożywczych, jak i ubraniowych.
Jak znaleźć gniazdo moli spożywczych?
Mole spożywcze zadomawiają się w naszych kuchniach zupełnie przypadkowo – bardzo często nieświadomie kupujemy artykuły, na których żerowały. Najczęściej są to produkty sypkie – warto wiedzieć, że owady te są w stanie przegryźć opakowanie, aby dostać się do jego zawartości, dlatego często nie mamy możliwości sprawdzenia, czy kupując mąkę lub płatki jesteśmy narażeni na inwazję tych owadów. W związku z tym warto wiedzieć, jak je szybko rozpoznać. Mole spożywcze wyglądem przypominają ćmy o małych rozmiarach – jeżeli zauważymy takie owady wylatujące z naszej szafki, koniecznie sprawdźmy wszystkie produkty pod kątem ich obecności. Dobrze jest wówczas wiedzieć, jak wygląda gniazdo moli spożywczych, w którym znajdziemy larwy tych insektów. Należy przeszukać produkty i szczeliny szafek pod kątem obecności lepkiej i gęstej pajęczyny. Naszą czujność powinny wzbudzić również grudki powstałe ze zlepionych, suchych produktów.
Jak znaleźć gniazdo moli spożywczych i jak pozbyć się tych owadów ze swojej kuchni?
Jeśli wiemy, jak wygląda gniazdo moli spożywczych, możemy przystąpić do przeszukania wszystkich produktów, które nie znajdowały się w szklanych pojemnikach. Będą to więc potencjalnie kawy, przyprawy, herbaty, płatki, orzechy, cukier, mąka i tym podobne. Nie zapominajmy także o ozdobach, które mogą być wykonane z suchych produktów. Wszystkie takie artykuły spożywcze najbezpieczniej jest wyrzucić, ponieważ mogą się w nich znajdować larwy, które z czasem spowodują powrót problemu. Następnie, wszystkie szafki należy dokładnie umyć. Aby skutecznie pozbyć się moli spożywczych, warto skorzystać z dedykowanego preparatu marki Vigonez Neptune (Spray do zwalczania moli lub Koncentrat do zwalczania moli), który jest bezzapachowy, nie powoduje plam ani nie szkodzi materiałom i ludziom. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że nasza kuchnia jest naprawdę wolna od tych owadów.
Jak wygląda gniazdo moli ubraniowych?
Mole ubraniowe to owady, które w naturalnych warunkach żywią się sierścią oraz piórami – do naszych domów przyciągają je ubrania wykonane z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego, a więc jedwabiu czy wełny. Najczęściej kryją się w ciemnych miejscach – jeśli zastanawiamy się, jak wygląda gniazdo moli ubraniowych, warto wiedzieć, że nierzadko możemy je znaleźć w mankietach, kołnierzykach i innych zagięciach odzieży. Jeśli zlokalizujemy gniazdo, należy je wyrzucić, a pozostałą odzież dokładnie wyprać. Szafki należy wyczyścić i – podobnie jak w przypadku moli spożywczych – zastosować na ich powierzchni preparat marki Vigonez. Pamiętajmy, że wyrzucone produkty, w których znajdowały się mole lub ich gniazda, należy jak najszybciej wynieść na zewnątrz. Jeśli wiemy już, jak znaleźć gniazdo moli ubraniowych i pozbyliśmy się wszystkich widocznych oznak ich bytowania, warto podjąć działania prewencyjne, takie jak odpowiednie przechowywanie odzieży i produktów sypkich.